Telefonia VoIP. Co to jest?

voip

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o telefonii VoIP. Jednak wiele osób wciąż nie ma pojęcia o jej istnieniu i nie wie, do czego służy i jak działa. VoIP jest telefonem, który w przeciwieństwie do telefonów stacjonarnych, do połączeń nie używa linii telefonicznej a Internetu. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju i podążanie za nowościami technologicznymi, coraz więcej osób powinno się zainteresować korzystaniem właśnie z tego rozwiązania.

Należy zadać sobie pytanie, jaką przewagę ma VoIP nad zwykłym telefonem stacjonarnym. A przewagę tę na pewno ma. Główną zaletą VoIP jest przede wszystkim bezkonkurencyjność stawek za połączenia zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Rozmowy za pośrednictwem telefonii internetowej są zdecydowanie tańsze, niż korzystając z telefonu stacjonarnego. W dodatku telefonia VoIP proponuje nie tylko oferty abonamentowe, lecz także prepaid, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą się wiązać żadnymi długookresowymi umowami. Ponadto, decydując się na telefonię internetową, możemy wybrać sobie numer z dowolnej strefy w Polsce, jak także przenieść swój numer stacjonarny. Kolejnym atutem są aplikacje, które jeśli tylko jesteśmy w zasięgu sieci WiFi, pozwalają nam na wykonywanie połączeń w dowolnym miejscu na całym świecie. Jak widać VoIP posiada bardzo wiele zalet, które z pewnością zadowolą nowoczesnych użytkowników.

Biorąc pod uwagę wszystkie opisane wyżej niewątpliwe atuty telefonii VoIP, zastanawiające jest, dlaczego wciąż tak niewiele osób wie o jej istnieniu. Zalety korzystania z telefonii internetowej powinny w niedługim czasie przysporzyć jej wielu nowych zwolenników. Innowacyjność i oszczędność – te cechy VoIP nie powinny pozostać niezauważone.