Kilka numerów na jednej karcie SIM

Często zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy drugiego numeru, nasz telefon nie ma opcji dual-sim i w dodatku nie mamy ochoty nosić przy sobie kolejnej komórki. W tej sytuacji rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji posiadania kilku numerów na jednej karcie sim. Taka opcja jest bardzo przydatna w momencie, gdy chcemy, aby jeden z numerów znali tylko znajomi i rodzina, a drugi służyłby do celów typowo zawodowych. Dodatkowy numer sprawdzi się także, gdy nie chcemy podawać swojego głównego numeru na przykład obcym osobom, w serwisach aukcyjnych, albo na portalach randkowych.

Obecnie dwóch polskich operatorów komórkowych umożliwia skorzystanie z usługi drugiego numeru. Są to Orange i Play.

Zarówno numer główny, jak i numer dodatkowy będą jednocześnie widoczne w sieci i mają możliwość przyjmowania połączeń i sms-ów.

Jeśli chcemy uruchomić usługę Orange Ekstra Numer wystarczy wysłać SMS o treści EN na bezpłatny numer 8041 lub wpisać kod *121*# i nacisnąć przycisk połączenia.

Xtra Numer Play jest usługą, która umożliwia uruchomienie do dziesięciu dodatkowych numerów na jednej karcie sim. W tym przypadku wszystkie połączenia są przekierowywane na numer główny. Aby uruchomić usługę trzeba wysłać SMS o treści START na numer 19872.

Z całą pewnością jest to bardzo ciekawe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie chcemy, by ktoś znał nasz prawdziwy numer lub gdy po prostu potrzebujemy dodatkowego numeru do załatwienia jakiejś sprawy, sprzedaży rzeczy itp.