Dual-sim, czyli dwie karty SIM w jednym telefonie

dual_sim

Czasy, w których telefon komórkowy był czymś luksusowym minęły bezpowrotnie. Obecnie bardzo często zdarza się, że nosimy przy sobie więcej niż jeden telefon (jest tak na przykład w przypadku telefonu prywatnego, którego numer znają znajomi i rodzina oraz służbowego – używanego wyłącznie do celów zawodowych). Często jednak staje się to dosyć uciążliwe. Rozwiązaniem są telefony z opcją dual-sim, czyli umożliwiające posiadanie dwóch numerów telefonu w jednej komórce. Telefon typu dual-sim będzie szczególnie przydatny dla osoby, która intensywnie korzysta z kilku numerów komórkowych.

Szczególnie osoby aktywne zawodowo wiedzą, że nieco kłopotliwe jest noszenie przy sobie dwóch telefonów komórkowych, ładowanie ich oraz zapamiętywanie, w którym z nich zapisało się jakiś numer. Dzięki telefonowi z funkcją dual-sim można korzystać z jednej komórki, mając funkcjonalność dwóch. Jednak nie tylko osobom pracującym taki telefon znacznie ułatwi życie. Innym przykładem mogą być osoby, które używają dwóch osobnych kart, z czego jedna służy do dzwonienia i wysyłania sms-ów, a druga na przykład jedynie do korzystania z internetu.

Jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, a telefony z taką funkcją wbrew pozorom wcale nie kosztują dużo. Podstawowe modele kosztują już około 100 złotych. Niestety, nie wszystkie bardziej zaawansowane technologicznie telefony posiadają taką opcję, dlatego też trzeba wybierać pomiędzy funkcjonalnością a modnym designem i szeroką gamą możliwości.

Decydując się na taki telefon, warto zwrócić uwagę na to, jak odbywa się przełączanie między kartami i czy będą one działały jednocześnie, a po zakupie cieszyć się z możliwości korzystania z dwóch numerów w jednym telefonie.