Jak sprawdzić w jakiej sieci jest dany numer

w jakiej sieci numer

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość przeniesienia swojego numeru telefonu do innej sieci. Kiedyś nie było to możliwe i każda chęć zmiany operatora komórkowego wiązała się z koniecznością wyboru nowego numeru telefonu. Jednak razem z tym udogodnieniem pojawił się problem, że trudno jest nam stwierdzić od jakiego operatora pochodzi dany numer. Jeśli przykładowo mamy darmowe połączenia wewnątrz swojej sieci, za każde połączenie poza sieć musimy płacić większe pieniądze. Dlatego też warto wiedzieć jak sprawdzić, do kogo możemy zadzwonić nie ponosząc żadnych kosztów, a za rozmowę z kim powiększy nam się rachunek.

Do tej pory operatora wskazywały nam pierwsze trzy cyfry numeru. Wiadomo było, że na przykład na 500…rozpoczynały się numery Orange, a 600…T-mobile. Teraz, kiedy możemy dowolnie zmieniać operatora bez konieczności zmiany numeru, pierwsze trzy cyfry tak naprawdę nie mówią nam nic.

Na szczęście w Internecie pojawiło się wiele stron, dzięki którym istnieje możliwość zweryfikowania z jakiej sieci pochodzi dany numer. Wystarczy go wpisać i po chwili pojawia się nam operator. Jest to niezwykle proste i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu możemy ustrzec się przed poniesieniem dodatkowych kosztów.