Jak przenieść numer

Minęły już na szczęście czasy, gdy przeniesienie numeru do innej sieci było dla użytkowników telefonów komórkowych czymś problematycznym. Kiedyś nie było w ogóle możliwości, aby przenieść swój numer do innej sieci. Chcąc zmienić operatora, automatycznie traciło się swój dotychczasowy numer telefonu. Taka sytuacja nie była zbyt komfortowa, zwłaszcza, jeśli kontakt do nas miało dużo znajomych. Na szczęście sporo się od tego czasu zmieniło i możemy już dowolnie przenosić swój numer z sieci do sieci. O tym jak to zrobić dowiemy się w zasadzie w każdym salonie operatora lub dzwoniąc na infolinię.

Po pierwsze numer, który przenosimy musi być zarejestrowany w danej sieci. Nie może to być zwykły starter. Musimy dokonać koniecznej do tego zabiegu rejestracji. Nie ma tu różnicy, czy posiadamy numer jako osoba prywatna, czy też firma. W każdym wypadku przed jego przeniesieniem do innej sieci musimy go zarejestrować. To nie jest jednak nic trudnego. Wiele sieci daje możliwość takiej rejestracji zarówno przez Internet, jak i w salonach firmowych. Wystarczy, że wypełnimy odpowiedni formularz. Taka rejestracja trwa przeważnie do 24 godzin. Dodatkowo należy pamiętać, że sama procedura przeniesienia numeru z jednej sieci do drugiej także może potrwać około 24 godzin. W tym czasie niestety nikt nie będzie mógł się do nas dodzwonić. Kolejnym istotnym sprawą związaną z przeniesieniem numeru telefonu z sieci do sieci jest fakt, że jeśli jest to telefon na kartę, wszelkie posiadane na niej środki zostaną wyzerowane.

Decydując się na przeniesienie numeru do innej sieci, nie powinniśmy czuć przed tym obawy. Jest to proces dość krótki i nie niesie za sobą wielu trudności. Najważniejsze jest to, że zmieniając operatora komórkowego, nie tracimy swojego dotychczasowego numeru.