Przyszłość numerów stacjonarnych

W dzisiejszych czasach wiele osób nadal posiada numer stacjonarny. Osoby te są nieświadome tego, że istnieją inne, znacznie korzystniejsze rozwiązania, takie jak chociażby telefon komórkowy, czy Voip. Na rynku są dostępne także karty zdrapki, które umożliwiają tanie rozmowy zagraniczne, nawet do najbardziej egzotycznych krajów. Istnieje kilka powodów, dla których wielu ludzi wciąż posiada numer stacjonarny. Po pierwsze są oni przyzwyczajeni do posiadania w domu takiego aparatu telefonicznego oraz ich rodzina także z tego korzysta. Ci klienci często nie zważają na wysokość rachunków, jakie płacą. Druga kategoria to klienci, którzy nie mają zaufania do nowoczesnych rozwiązań i są nieświadomi tego, że telefony komórkowe, czy VoiP są o wiele korzystniejszą opcją. Trzecią grupą klientów są osoby, które są poniekąd zmuszone przez swoich operatorów telekomunikacyjnych do utrzymania łącza telefonicznego ze względu na podłączenie Internetu.

Fakty są takie, że te trzy grupy klientów sporo tracą. Zamieniając numer stacjonarny na inne rozwiązanie mogą oni zaoszczędzić miesięcznie po kilkadziesiąt, a niektórzy nawet po kilkaset złotych. Jeśli na przykład wykonujemy dużo połączeń za granicę, to najlepszym rozwiązaniem może okazać się telefonia Voip. Jest to zdecydowanie najtańsza propozycja, jeśli chcemy dzwonić poza granice kraju. W dodatku w wielu przypadkach przy przejściu na korzystanie z Voip, nasz numer nie ulega zmianie. Jeśli natomiast sporo rozmawiamy z osobami z Polski, to wystarczy nam zamiana numeru stacjonarnego na komórkowy. Coraz więcej osób, nie tylko młodych, przekonuje się o tym, że warto rozważyć zmianę numeru stacjonarnego na komórkowy lub zacząć korzystać z telefonii internetowej.

Jednak w wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli mowa o firmach, dysponowanie numerem stacjonarnym jest traktowane wręcz jak wymóg. Firma posiadająca numer stacjonarny sprawia wrażenie dużej i poważnej. Jednak będąc właścicielem firmy również nie warto rezygnować z korzystania z numerów komórkowych, czy Voip. W dzisiejszych czasach dla przedsiębiorców każda oszczędność jest ważna, a także należy pamiętać, że nie warto zostawać w tyle w kwestii nowych, innowacyjnych rozwiązań.